Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Małdytach

Czwarta edycja dystrybucji pomocy żywnościowej dla mieszkańców Gminy Małdyty

Utworzono dnia 12.06.2020

Już po raz czwarty, ponad 10 ton żywności trafiło do najbardziej potrzebujących mieszkańców gminy Małdyty. W dniach 02 - 03 czerwca 2020 r. odbyła się kolejna dystrybucja żywności zorganizowanej przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Małdytach w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020, realizowanego na podstawie umowy zawartej z Bankiem Żywności w Olsztynie.

Z uwagi na obecną sytuację kryzysową oraz trudności z organizacją transportu Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej kolejny raz skorzystał z pomocy Wojsk Obrony Terytorialnej, które dostarczyły artykuły żywnościowe z Banku Żywności w Olsztynie do punktu dystrybucji, tj. budynku Straży Pożarnej w Małdytach.

Niemalże na stałe w pomoc przy dystrybucji żywności włączyli się policjanci z Posterunku Policji w Małdytach, którzy wraz z pracownikami GOPS segregowali artykuły spożywcze i wydawali paczki żywnościowe dla 869 osób z Gminy Małdyty. Cieszy nas, że coraz więcej osób i instytucji wyraża chęć niesienia pomocy. Tym razem pomocą służyli również Wolontariusze Policyjnego Klubu Sportowego „MAZURY”, którzy zapewnili dowóz w miejsce zamieszkania osobom starszym, samotnym, chorym i niepełnosprawnym, zakwalifikowanym do pomocy żywnościowej mieszkańcom Gminy Małdyty, którzy we własnym zakresie nie byli w stanie sami zgłosić się po żywność. W trakcie dystrybucji żywności prowadzono działania mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa zarówno służbom zaangażowanym w wydawanie żywności, jak i osobom odbierającym.

 Akcja dystrybucji żywności w gminie Małdyty jest bardzo pozytywnie odbierana przez osoby zakwalifikowane. Przebiega terminowo i sprawnie, a artykuły spożywcze trafiają do osób objętych wsparciem w ramach POPŻ 2014-2020 zgodnie z planem.

Ogromne podziękowania składam tym wszystkim, którzy włączyli się w akcję przeprowadzenia dystrybucji żywności w tym trudnym dla nas wszystkich czasie. Słowa uznania kieruję pod adresem Pana Marcina Krajewskiego, Wójta Gminy Małdyty za  każdorazowe wsparcie GOPS i działania w ramach logistycznej organizacji przedsięwzięcia, Ochotniczej Straży Pożarnej w Małdytach za udostępnienie dwóch pomieszczeń. Dziękuję Panu podporucznikowi Piotrowi Wiercińskiemu i żołnierzom Wojsk Obrony Terytorialnej za transport i dowóz artykułów spożywczych z Banku Żywności w Olsztynie do punktu dystrybucji w Małdytach. Serdecznie dziękuję  Kierownikowi Posterunku Policji w Małdytach Panu Marcinowi Bąk oraz Policjantom i Wolontariuszom Policyjnego Klubu Sportowego „MAZURY”, za nieocenioną pomoc podczas dwóch dni wydawania żywności, za wsparcie i pomoc w zakresie monitoringu i zapewnienia bezpieczeństwa prowadzonej akcji. Dziękuję również Panu Adrianowi Porowskiemu z Przedsiębiorstwa DŁAJD Porowski Jerzy - sklep z materiałami budowlanymi w Małdytach za bezpłatny rozładunek wózkiem widłowym ponad 10 ton żywności i pracownikom Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej za  poświęcenie, oddanie i ogromny wkład pracy jaki włożyli w dystrybucję żywności.

                                                                                         Kierownik GOPS Małdyty

                                                                                           Kamilla Wawrzyńczuk

Pomoc żywnościowa 02-03 czerwiec 2020 r.

Utworzono dnia 12.06.2020, 08:38

https://www.gov.pl/web/rodzina

https://www.gov.pl/web/rodzina/rodzina-500-plus

Kalendarz

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Lipiec 2020
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Imieniny obchodzą

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 42

W poprzednim tygodniu: 299

W tym miesiącu: 148

W poprzednim miesiącu: 522

Wszystkich: 1358