Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Małdytach

Ograniczenie funkcjonowania GOPS Małdyty

Utworzono dnia 19.03.2020

W związku z szybkim rozprzestrzenianiem się choroby zakaźnej COVID-19 wywołanej wirusem SARS-CoV-2, w celu zapobiegania, przeciwdziałania i zwalczania dalszego roznoszenia oraz w trosce o zdrowie pracowników Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Małdytach  i osób korzystających z naszych usług wprowadza się następujące środki zapobiegawcze:

1. Ogranicza się wizyty klientów w obiekcie GOPS do niezbędnego minimum, a bezpośrednie składanie korespondencji i dokumentów należy ograniczyć do sytuacji szczególnie uzasadnionych.

2. Zachęca się klientów aby wszelkie sprawy załatwiać:

  • drogą telefoniczną : sekretariat tel. 89 758 61 95, kierownik tel. 89 758 68 84
  • elektroniczną: e-mail: gops@gopsmaldyty.pl, kierownik@gopsmaldyty.pl
  • ePUAP: /gops_maldyty/skrytka lub /gops_maldyty/SkrytkaESP
  • składając wniosek, podanie, korepondencję w skrzynce podawczej umieszczonej na parterze budynku GOPS
  • lub jeżeli to możliwe w późniejszym terminie.

3. PILNE!!! Wypłaty gotówkowe w kasie Ośrodka wykonywane będą do odwołania w godzinach 8:30 - 10.30. Ze względu na dynamiczną sytuację i zagrożenie przerwaniem ciągłości pracy kasy ośrodka - klientów pobierających świadczenia w kasie GOPS

PROSIMY O PRZEKAZANIE AKTUALNYCH DANYCH DOTYCZĄCYCH KONT W BANKU W CELU BEZGOTÓWKOWEGO PRZEKAZYWANIA ŚWIADCZEŃ !!!

Oświadczenie dot. przekazania świadczeń na konto bankowe prosimy przesyłać listownie na adres Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej ul. Kopernika 13b, 14-330 Małdyty, poprzez platformę ePUAP, e-mail: gops@gopsmaldyty.pl, kierownik@gopsmaldyty.pl, pozostawienie w skrzynce podawczej lub w kasie Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Małdytach.

4. Przyjmowanie klientów w godzinach urzędowania GOPS odbywać się będzie wyłącznie w pokojach na piętrze. Część pomieszczeń całkowicie niedostępna dla klientów. Oczekując na spotkanie z pracownikiem ośrodka, ze względu na własne bezpieczeństwo prosimy zachować odpowiedni dystans od innych oczekujących.

5. Pracownicy socjalni i asystenci rodziny będą wykonywać pracę w terenie tylko w niezbędnym zakresie. Każda sytuacja będzie rozpatrywana indywidualnie w tym ustalone zostanie, czy kontakt osobisty jest niezbędny. W przypadku konieczności wizyty w środowisku prosimy o informowanie pracowników o ewentualnym wystąpieniu w rodzinie chorób: grypy, przeziębień, innych chorób zakaźnych. Do załatwiania spraw w Ośrodku prosimy delegować członków rodziny, którzy nie wykazują oznak chorobowych.

6. Maksymalną ilość osób mogących jednorazowo przebywać w budynku ogranicza się do 2 . Prosimy o niezabieranie ze sobą osób towarzyszących oraz dzieci.

7. W ramach przyjęć interesantów w sprawach skarg i wniosków Kierownik GOPS będzie udzielał informacji wyłącznie telefonicznie tel. 89 758 68-84.

8. GOPS przechodzi w tryb interwencyjny, tzn. priorytet mają sprawy dotyczące sytuacji zagrożenia zdrowia i życia klienta. Pozostałe zgłoszenia zostaną podjęte w miarę możliwości organizacyjnych ośrodka zgodnie z aktualną sytuacją epidemiologiczną. 

INNE

W miesiącu marcu wstrzymuje się wydawanie żywności w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014 – 2020. Kolejny termin wydawania żywności – kwiecień 2020. Dokładna data będzie ogłoszona w późniejszym terminie.

APELUJEMY DO RODZIN aby zainicjowały w tym trudnym okresie pomoc osobom potrzebującym opieki, seniorom we własnym zakresie. Przy niedoborze personalnym wśród opiekunek, pozwoli nam to zabezpieczyć niezbędne usługi osobom zupełnie samotnym i wymagającym bezwzględnej pomocy w egzystencji.

Prosimy o zrozumienie, zachowanie spokoju i zapoznawanie się z informacjami zamieszczanymi w serwisie internetowym www.gov.pl/web/zdrowie, www.gov.pl/web/rodzina

Dołożymy wszelkich starań, żeby wszyscy mieszkańcy mogli skorzystać z usług GOPS oraz aby czuli się bezpiecznie.

 

                                                                             Kamilla Wawrzyńczuk 

                                               Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Małdytach

 

https://www.gov.pl/web/rodzina

https://www.gov.pl/web/rodzina/rodzina-500-plus

Kalendarz

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Kwiecień 2020
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3

Imieniny obchodzą

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 22

W poprzednim tygodniu: 62

W tym miesiącu: 3

W poprzednim miesiącu: 162

Wszystkich: 165