Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Małdytach

Pomoc żywnościowa dla mieszkańców Gminy Małdyty w ramach POPŻ 2014-2020

Utworzono dnia 07.05.2020

W dniach 27 - 30 kwietnia 2020 r. ponad 10 ton żywności trafiło do najbardziej potrzebujących mieszkańców gminy Małdyty w wyniku kolejnej edycji dystrybucji żywności zorganizowanej przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Małdytach w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020, realizowanego na podstawie umowy zawartej z Bankiem Żywności w Olsztynie. Wsparcia dla osób, które kwalifikują się do Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020 udzielono na zasadach określonych w wytycznych Wojewody Warmińsko - Mazurskiego oraz zgodnie z dyspozycją Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Zgodnie z wytycznymi Wojewody Warmińsko - Mazurskiego na czas epidemii, w uzgodnieniu z Wójtem Gminy Małdyty podjęliśmy działania mające na celu zapewnienie wsparcia osobom i rodzinom zakwalifikowanym do pomocy żywnościowej, a w szczególności osobom starszym, samotnym, chorym i niepełnosprawny. Z uwagi na obecną sytuację kryzysową oraz trudności z organizacją transportu i dystrybucji tak dużej ilości artykułów żywnościowych, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej skorzystał z pomocy służb mundurowych, tj. Wojsk Obrony Terytorialnej, Policji oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Małdytach i Zajezierzu.

Pracownicy GOPS segregowali artykuły spożywcze i przygotowywali ok. 850 paczek żywnościowych dostarczonych do 353 rodzin z Gminy Małdyty.

Zakwalifikowanym do pomocy żywnościowej mieszkańcom Gminy Małdyty, oraz tym, którzy we własnym zakresie nie byli w stanie sami zgłosić się po żywność, tj. głównie osobom starszym, samotnym, chorym i niepełnosprawnym dowóz w miejsce zamieszkania zapewniły Wojska Obrony Terytorialnej oraz Ochotnicza Straż Pożarna Małdyty i Zajezierze.

W trakcie prowadzonej przez pracowników GOPS, w remizie OSP Małdyty stacjonarnej akcji dystrybucji żywności dla mieszkańców miejscowości Małdyty, we współpracy z Posterunkiem Policji w Małdytach prowadzono działania mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa zarówno służbom zaangażowanym w wydawanie żywności, jak i odbierającym.

Akcja dystrybucji żywności przebiegła w gminie Małdyty terminowo i sprawnie, a artykuły spożywcze trafiły do wszystkich potrzebujących osób i rodzin, objętych wsparciem w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020 zgodnie z planem.

 

Podziękowania i słowa uznania składam tym wszystkim, którzy włączyli się w akcję przeprowadzenia dystrybucji żywności w tym trudnym dla nas wszystkich czasie. Słowa uznania kieruję pod adresem Pana Marcina Krajewskiego, Wójta Gminy Małdyty za  wsparcie GOPS i działania w ramach logistycznej organizacji przedsięwzięcia, Ochotniczej Straży Pożarnej w Małdytach i Zajezierzu za zaangażowanie, udostępnienie dwóch pomieszczeń garażowych i nieocenioną pomoc w ciągu trzech dni dystrybucji żywności oraz za dowóz artykułów spożywczych do osób potrzebujących w miejsca ich zamieszkania.  Dziękuję Panu podporucznikowi Piotrowi Wiercińskiemu i żołnierzom Wojsk Obrony Terytorialnej za transport i za dowóz artykułów spożywczych do osób potrzebujących w miejsca ich zamieszkania, Panu Marcinowi Bąk - Kierownikowi Posterunku Policji w Małdytach za wsparcie i pomoc w zakresie monitoringu i zapewnienia bezpieczeństwa prowadzonej akcji oraz dystrybucji żywności dla osób będących w kwarantannie, Panu Januszowi Siepioła - Prezesowi Spółdzielni AGRO w Małdytach za nieodpłatne przekazanie 500 szt. reklamówek, kartonów i  skrzynek do przygotowania paczek, oraz Panu Pawłowi Kruszewskiemu, który nieodpłatnie dostarczył paczki dla potrzebujących w sołectwie Sambród, anonimowym darczyńcom, którzy przyłączyli się do naszej dystrybucji i pracownikom Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej za  poświęcenie, oddanie i ogromny wkład pracy jaki włożyli w dystrybucję żywności.

Kierownik GOPS Małdyty

Kamilla Wawrzyńczuk

Pomoc żywnościowa

Utworzono dnia 07.05.2020, 14:48

https://www.gov.pl/web/rodzina

https://www.gov.pl/web/rodzina/rodzina-500-plus

Kalendarz

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Czerwiec 2020
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Imieniny obchodzą

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 48

W poprzednim tygodniu: 55

W tym miesiącu: 48

W poprzednim miesiącu: 271

Wszystkich: 736